Jdi na obsah Jdi na menu
 


Senior Open srpen 2019

15. 8. 2019

V Pardubicích se konal další díl ročního seriálu Bowlingzone Senior Open 2019. Komentář nám zaslal organizátor, včetně výsledkové listiny, ročního žebříčku a fotky.

Nejtěsnější vítězství pro Františka Brokeše st.

Nejvyšší nához turnaje, 246, padl hned v první hře a jeho autorem byl Vladimír Pitaš. Na jediný bod se k němu později přiblížil Josef Bešík, který dal 245. Na jednodušším modelu padala hezká čísla na začátku a vypadalo to, že nejvyšší nához se bude posouvat směrem nahoru. Nakonec to tak nebylo, ale i tak padala hezká čísla.

Kvalifikaci vyhrál Josef Bešík před Vladimírem Pitašem a Františkem Brokešem. S podivem bylo, že zbytek startovního pole ztrácel na vedoucí trojici ztrácel na průměru více jak 15 kuželek. Nicméně chleba se vždy láme až v KO semifinále a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Josef Bešík skvělou druhou hrou přehrál Reného Bejdla , ale ten díky náhozu 387 také do finále postoupil jako nejlepší šťastný poražený. Nejvyrovnanější dvojice byla Radek Štefl a Milan Jindřišek, kde se opravdu hrálo o každou kuželku, nakonec o jednu byl lepší Radek Štefl, ale i tady Milan nesmutnil a jako druhý šťastný poražený do finále postoupil také. Nejpikantnější byl souboj manželů Brokešových, napínavé to ale nebylo František ukázal výbornou formu, hodil 224 a 221 a nedal manželce sebemenší šanci.

Finále začalo trochu nervózně a nikdo z účastníků nedal 200. Ve vedení byl František Brokeš s náhozem 192. Ve druhé finálové hře padli 2, ale ani jednomu z hráčů to nestačilo na bednu. Lépe byl na tom René Bejdl, který skončil těsně pod stupni vítězů čtvrtý.

Nejvyrovnanější stupně vítězů, tak to byl srpnový Senior Open, třetí Vladimír Pitaš 408, druhý Josef Bešík 412 a první František Brokeš st., také 412, ale vyšší nához.

V celkovém pořadí roční série se díky druhému místu dostal na čelo Josef Bešík , na druhém je Dana Hanušová a na třetí poskočil František Brokeš st.

Další turnaj série se odehraje v neděli 22.9. Přihlásit se můžete na http://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=1736&rand=1374708793. Je to sice proti finálle turnaje Kmotr BC 2019 v Třebíči, ale kdo tam nepostoupí, má tady šanci...

Výsledková listina ke stažení                    ​Roční žebříček

15.08.2019.jpg