Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grand Prix of Senior Champions

Velká cena seniorských šampionů je zcela nové soutěžní setkání českých seniorských mistrů všech pravidelných seniorských soutěží, tedy standardně vítězů MS seniorů, ME seniorů (nominované i otevřené), MČR seniorů jednotlivců, MČR seniorských dvojic, vítěze Seniorské bowlingové ligy, vítězů Českého seniorského poháru, úspěšných v akcích Old School, případně dalších pravidelných čistě seniorských celoročních turnajů a soutěží (s minimálním počtem 6 turnajů v roce). 

Tato vrcholná seniorská akce se bude konat 1x za rok po skončení roční sezony, každoročně pravděpodobně počátkem ledna následujícího roku. Soutěž nahrazuje dosavadní roční bodovací soutěž Senior Masters, která se konala od roku 2013 do roku 2018 včetně a která byla přesunuta do našeho ARCHIVU.

Propozice pro Grand Prix of Senior Champions 2019 budou vydány do konce srpna 2019. Obecně se bude jednat o jednodenní akci, v rámci které účastníci odehrají určitý počet her na dvou různých mazacích modelech (sportovní a rekreační), včetně závěrečné nadstavby. Základem budou hry jednotlivců, pravděpodobně s možností volné předem nahlášené sestavy dvojic a trojic, jež se navzájem utkají v nadstavbě soutěže (jednotlivci, dvojice, trojice). Na základě konečných výsledků budou vyhlášeni vítězové této Grand Prix za příslušný kalendářní rok, kteří budou rovněž uvedeni do seniorské síně slávy. Vedle speciálních pohárů budou ceny pro nejlepší ve finanční formě a sponzorských cen.

Věříme, že se Grand Prix of Senior Champions stane důstojnou náhradou dřívějšího Senior Masters a uvidíme zde absolutní seniorskou bowlingovou špičku.

Níže si budete moci prohlédnout jednak Propozice akce, dále seznam hráček a hráčů s právem účasti (bude doplňováno postupně po skončení jednotlivých zařazených akcí), informace o akci a výsledky. 

 

Rubriky

2019 - 1. ročník

Příspěvků: 0