Jdi na obsah Jdi na menu

BZ senior open - červen 2018

4. 6. 2018

První letní turnaj seniorské série vyhrál Pavel Skalický

V neděli 3. června se odehrál na herně Bowlingzone v Pardubicích další turnaj letošní série BOWLINGZONE SENIOR OPEN. Tento turnaj si přijelo zahrát 18 hráčů a hráček a hrálo se na mazání dlouhém 39 stop.

Kvalifikaci na 6 her odehrál nejlépe pozdější vítěz turnaje Pavel Skalický, který nahrál 1276 s handicapem, druhý byl Vladimír Pitaš s 1232 s handicapem a třetí byl Tomáš Rathouský, který nahrál 1173 s handicapem.

Po kvalifikaci nastoupilo 14 nejlepších hráčů do semifinále, hraného KO systémem, 1. proti 14., 2. proti 13., atd. Tyto souboje vyzněly v drtivé míře lépe pro hráče umístěné v kvalifikaci na lepších pozicích, i když některé z nich byly opravdu velice vyrovnané. Vítězové těchto soubojů a 1 nejlepší poražený, postoupili do finále.

Ve finále, které se hraje na součet dvou her včetně handicapu, začali nejlépe Pavel Skalický (215), Tomáš Rathouský a Renda Bejdl (213). Vše rozhodla druhá hra, která se velice vydařila Pavlu Skalickému (247). To mu dalo v součtu s první hrou a handicapem celkem 462 bodů a vítězství v turnaji. Druhé místo obsadil Tomáš Rathouský výkonem 413 s handicapem a třetí skončil Renda Bejdl výkonem 383 s handicapem.

Nejvyšší nához turnaje předvedl ve finále Pavel Skalický a to již zmiňovaných 247 kuželek. a za tento výkon má start v příštím turnaji série zdarma.