Jdi na obsah Jdi na menu

BZ Senior Open - červenec

11. 7. 2017

První dvojnásobně hodnocený turnaj seniorské série vyhrál Tomáš Rathouský

V neděli 9. července se odehrál na herně Bowlingzone v Pardubicích další turnaj letošní série BOWLINGZONE SENIOR OPEN. Prázdninové turnaje jsou ohodnoceny dvojnásobným množstvím bodů a již ten červencový řádně zamíchal celoročním pořadím.

Tento turnaj si přijelo zahrát 29 hráčů a hráček a hrálo se na mazání dlouhém 39 stop.

Kvalifikaci na 6 her odehrál nejlépe Josef Bešík, který nahrál 1179 s handicapem, druhý byl Miroslav Křesťan 1155 s handicapem a třetí byla Dana Hanušová, která nahrála 1146 s handicapem.

Po kvalifikaci nastoupilo 22 nejlepších hráčů do semifinále, hraného KO systémem, 1. proti 22., 2. proti 21., atd. Tyto souboje vyzněly v drtivé míře lépe pro hráče umístěné v kvalifikaci na lepších pozicích, i když některé z nich byly opravdu velice vyrovnané. Vítězové těchto soubojů a 2 nejlepší poražení, postoupili do finále.

Ve finále, které se hraje na součet dvou her včetně handicapu, začal nejlépe Miroslav Křesťan (221) a Jiří Klečka (208). Vše rozhodla druhá hra, která se také vydařila Tomáši Rathouskému (192). To mu dalo v součtu s první hrou a handicapem celkem 401 bodů a vítězství v turnaji. Druhé místo obsadil Miroslav Křesťan výkonem 398 s handicapem a třetí skončil Drahomír Koukal výkonem 396 s handicapem.

Nejvyšší nához turnaje předvedl v kvalifikaci Miroslav Křesťan a to 229 kuželek a za tento výkon má start v příštím turnaji série zdarma.

Do čela celoročního pořadí se po tomto turnaji dostala Dana Hanušová (133 bodů), druhý je Milan Jindříšek (118 bodů) a třetí je František Brokeš (113 bodů).