Jdi na obsah Jdi na menu

9. turnaj Bowlingzone Senior Open šťastně vyhrává Jiří Egert

7. 1. 2015

Tak to tu ještě nebylo, mezi druhým a sedmým místem rozdíl pouhých 7 kuželek !!!
V neděli se odehrál  9. turnaj ze série BOWLINGZONE SENIOR OPEN na herně Bowlingzone v Pardubicích a bylo se na co dívat, především finálové výkony byly skvěle vyrovnané až do posledních hodů všech finalistů.
Nikdy v celé historii turnaje se nestalo, že by finále bylo tak vyrovnané. Někdy si říkáme prohrál jsem jen o 7 kuželek, ale tady to znamenalo 7 míst rozdílu v pořadí !
Kvalifikaci na 6 her ovládl výborně hrající Mirek Sejkora  ( 218,33 bez handicapu ) s velkým náskokem před dvojnásobným vítězem Tomášem Rathouským a o bod zpět nejlepší ženou po kvalifikaci  Blankou Hanusíkovou. Zajímavé byly výpadky několika hráčů, kdy v jedné hře hodili 200 – 250 a po té o 70 – 100 méně.  U některých to bylo opravdu jako na houpačce.
V semifinále se Pepa Bešík pochlapil a zahrál 213 a 227 a bez problémů vyhrál semifinálové kolo.  Druhá skončila velmi dobře a v pohodě hrající Blanka Hanusíková a z třetího místa jim sekundoval Boris Fencl, který ladil formu na finále.
V KO finálovém kole na sebe narazili zajímavé dvojice a to hlavně proto, že spolu hrají bowlingovou soutěž v týmu. Blanka Hanusíková hrála s Vladislavem Podzimkem a Jana Pindurová s Borisem Fenclem. No a v obou případech z těchto klubových dvojic postoupil do té doby hráč s horším průměrem. Vladislav Podzimek a Jana Pindurová, která postoupila jen díky handicapu. I v dalších dvojicích to bylo výsledkově velmi zajímavé, např. Jirka Hindrák po první hře vedl o 44 kuželek a druhou zazdil 146 a nepostoupil.
Takové superfinále tu ještě nebylo !
Do posledního hodu nebylo jasné, kdo bude na stupních vítězů. Dlouho to vypadalo, že by to mohl být Tomáš Rathouský, dvojnásobný vítěz, ale přišlo 10. kolo, parohy a nevešel se ani na stupně vítězů! Skvělým finišem si titul vybojoval Jiří Egert, druhá byla Jana Pindurová, překvapení turnaje a třetí Marie Frýbortová, která Pepu Bešíka udolala o nižší handicap. Jak tobylo vyrovnané posuďtě sami: