Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Propozice

POZOR: v souvislosti s uzavření centra Bowlingzone Pardubice došlo i ke změnám v těchto Propozicích!

Propozice Velké ceny seniorských šampionů 2022logo-seniorbowling-2015-svetle.jpg

Grand Prix of Senior Champions

 1. Charakteristika turnaje: výroční samostatný turnaj nominovaných seniorských šampionů (nejedná se o otevřený turnaj).
 2. Právo účasti: přehled seniorských bowlingových akcí, na jejichž základě vzniká v letošním roce právo nominace na tento turnaj je uveden na internetových stránkách spolku Seniorbowling CZ ZDE. Hráči s právem účasti jsou průběžně doplňováni po skončení tam vyjmenovaných akcí. Turnaj je určen výhradně těmto úspěšným seniorům, nelze se do něj hlásit volně. Navíc pořadatel má právo, nikoliv však povinnost, přidělit 2 divoké karty.
 3. Místo konání: Kaštanka Brno
 4. Termín konání: 14. ledna 2023
 5. Herní systém: základní hry: hráči odehrají 3 hry na krátkém mazání a v další části 3 hry na dlouhém mazání. Oba mazací modely jsou sportovního charakteru. Dráhy se losují, trénink 6 minut pro každou sadu 3 her. Součet všech 6 her + náležející HDC určí pořadí hráčů, z něhož 12 nejvýše umístěných postupuje do Finálové části.

Pro Finálovou část budou připraveny 3 mazací modely: krátký (stejný jako pro základní hry), střední a dlouhý (stejný jako pro základní hry). Mazací model pro Finálovou část na místě z těchto 3 modelů vybere nejlepší hráč po základní části. Na dráhy jsou hráči nasazováni, trénink 6 minut. Finálová část se hraje na součet 3 her, přičemž každá hra se odehraje na jiném páru drah (po každé hře posun o 1 pár drah doprava). K součtu z těchto 3 her se připočítává 50% součtu základních kvalifikačních 6ti her. Konečné pořadí Finálové části je určeno uvedeným celkovým součtem.

 1. Hendykepy: Ženy +8 bodů na hru. Věkový: +1 bod za každý rok nad 65 let (66 = +1 bod na hru, 67 = + 2 body na hru, atd). Hendykepy jsou přiznány pro všechny hry bez výjimky.
 2. Příprava drah: mazací modely budou zveřejněny cca týden před zahájením turnaje. Dráhy se mažou před každou sadou her.
 3. Registrace do turnaje: obsazovací listina bude otevřena cca měsíc před dnem konání této akce. Registrace bude možná přímo přes Obsazovačky.cz nebo přes stránku turnaje ZDE.
 4. Startovné: pravděpodobně 650  až 750 Kč (závisí na cenách energií v den konání, změna výše startovného vyhrazena). Opakovaný start není možný.
 5. Ceny pro úspěšné: 1. až 3. místo: speciální poháry, věcné ceny, 4. a 5. místo: věcné ceny. Nejlepší žena, nejvyšší náhozy.
 6. Výsledkový servis: výsledky budou zveřejněny na zdejších stránkách a rovněž předány ČBA ke zveřejnění a vložení do databází hráčů.
 7. Při hrách je hráčům zakázáno rušit ostatní hráče nevhodnými projevy, používat komunikační techniku, mít na hráčských stolcích nápoje v neuzavřeném obalu.
 8. Turnaj na místě organizuje určený rozhodčí, jehož výklady jsou pro hráče vždy závazné.
 9. V odůvodněných případech má organizátor turnaje právo operativně změnit tyto Propozice.
 10. Pořadatel: Seniorbowling CZ z.s., Milan Soušek