Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Information / Informace

logo-1170x400.jpg

 

 

FOR ENGLISH VERSION - SEE BELLOW, PLEASE...

 

Vítejte ve 2. ročníku Czech Old Schooll! Věříme, že i letošní ročník bude pro všechny příjemný. Srdečně Vás na něj zveme.

Jaké jsou změny oproti roku 2014? Jen minimální. Opět se hraje 6 her jednotlivci, 6 her dvojice, 6 her trojice. Každý den jsou denní finále. Do finále však letos postupuje vždy více hráčů. Také do finále Masters postupuje více hráčů. Turnaj jsme prodloužili od čtvrtka do neděle. Důvod je, že v sobotu se vloni odehrávalo příliš mnoho her (trojice, finále trojice, Masters, finále Masters). Proto je letos Masters a finále Masters přesunuto na neděli dopoledne. Turnaj skončí asi ve 12 hodin. To se týká 36ti hráčů, kteří postupují do Masters. Ale máme pro Vás jednu specialitu: v neděli 11.10. se koná slavný koňský dostih "Velká Pardubická". Program začíná dopoledne a končí kolem 16 až 17 hod. Je zde tedy skvělá příležitost spojit bowling a koňské dostihy.

V pátek 09.10. je večer velký raut se zábavou, živou hudbou a losováním velkých cen. Letos ve stylu "Limonádový Joe", tedy western. Vítáme stylové oblečení a vybavení...

Jak se do turnaje přihlásit: podívejte se na Propozice a pak jděte na stránku Přihlášky do turnaje. Zde se prokliknete přímo na Obsazovací listinu.

V případě, že chcete zajistit od nás ubytování, vyberte si hotel a napište nám. Vše je na záložce Ubytování.

Děkujeme a těšíme se na setkání s Vámi.

**************************************************************************************************

Welcome to the second tournament Czech Old Schooll! We believe that this year will be enjoyable for everyone. We cordially invite him. What are the changes in comparison with 2014? Just a little. Plays 6 games again by singles, 6 games doubles and 6 games teams. At the end of each day will be held the small final (singles, doubles, teams).

Into the finals but goes always more players. Also to the final Masters goes more players. We extended the tournament from Thursday to Sunday. The reason is that on Saturday in 2014 were played too many games (teams, final teams, Masters, Masters-final). Therefore, this year's Masters and Masters final brought forward to Sunday morning. The tournament will end on Sunday, about 12 hours. This applies to a 36 players who will go to the Masters. But we have a one specialty for everyone: in Sunday, 11.10. be held the famous horse race "Velka Pardubicka." The program of horse racing begins in forenoon and ends around 16 to 17 hours. There is therefore a great opportunity to combine bowling and horse racing.

On Friday 09.10. from 20:00 will be great evening banquet with entertainment, live music and drawing lots of big prizes. This year in the style of "Lemonade Joe" (western style). Welcome stylish clothing and Supplies ...

As the tournament log: see Proposition and then go to the page Sign in to the tournament. So you get on the starting list. At the top you have the option to choose the language of communication. Fill in the name, contact details and select the playing squat. Then click Submit.

In case you will want from us to ensure accommodation, choose a hotel and let us know. Everything is on the Accommodation.

Thank you. If you feeling something unclear, write to us.