Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na volební Valnou hromadu 2026

23. 1. 2026

Přiblížil se čas, kdy se sejde Valná hromada našeho spolku Seniorbowling CZ, z.s. Ta se bude konat 28. února 2026 v rámci Českého Seniorského Poháru v Olomouci. Tato Valná hromada je volební. Je zde tedy prostor přivítat novou krev do Výkonného výboru spolku a nasměrovat spolek a jeho činnost například i do nových dosud nerealizovaných aktivit v širokém slova smyslu. Spolek velmi rád přivítá ve svém vedení nové tváře ochotné podílet se na činnostech spolku a vytvářet nové možnosti pro rozšíření a zpestření našich seniorských aktivit. 

Spolek byl založen v roce 2009, dnes tedy existuje již sedmnáctým rokem. Má za sebou řadu významných počinů, aktivit a rovněž úspěchů, což dokumentuje nejen početná členská základna, ale rok od roku zvětšující se zájem nejrůznějších subjektů organizovat po našem vzoru čistě seniorské turnaje a akce.

V roce 2009 neexistoval jediný čistě seniorský bowlingový turnaj, a stačí se podívat dnes na jejich rozsah. Česká bowlingová asociace až do roku 2009 vyhlašovala jediného seniorského Mistra ČR v kategorii muž a žena. Kategorie dvojic neexistovala vůbec, natož Seniorská bowlingová liga. Naší úzkou spoluprací s ČBA docházelo postupně k zavádění seniorských věkových kategorií.

V roce 2012 uvedl náš spolek v život Seniorskou bowlingovou ligu, v té době šlo o jednotlivce. Od sezony 2012/2013 po dohodě a ve spolupráci s ČBA byla SBL spuštěna v mnohem širším měřítku, již v provedení s trojicemi. Od té doby se SBL stále rozšiřovala a nabírala na popularitě.

Historicky první medaili v Mistrovství Evropy získala ČR v roce 2009 v kategorii mužů a bylo to ono nezapomenutelné zlato v podání Honzy Fleischmanna v Pardubicích (ME se konalo poprvé a zatím naposledy v ČR). Od té doby se účast českých hráček a hráčů na ME každoročně zvedala. Z 20 hráčů v tehdejších rocích máme dnes na ME účast něco kolem 40+ účastníků a ČR tak patří mezi nejvíce zastoupené země z celé Evropy. Začaly přicházet medaile všeho druhu, do dneška jsme jich nasbírali za 16 let 37 (14 zlatých, 10 stříbrných, 13 bronzových).

V roce 2025 jsme významně pomohli polským přátelům rozjet Poland Old School, čímž se zkompletovaly soutěže typu Old School na celkem 4 (SK přišlo s touto aktivitou jako první, následně jsme se přidali my, po pár rocích také Maďarsko). Ve všech případech se jedná o oblíbená vícedenní setkání seniorů.

A nyní se tedy naskýtá možnost aktivně spoluorganizovat další vývoj a aktivity našeho spolku a podpořit jej něčím dalším, novým, neotřelým. Srdečně zveme jakékoliv zájemce (a není nutné aby byli již v seniorském věku!) o možnost seniorské dění ovlivňovat v rámci Výkonného výboru Seniorbowling CZ. Prostě kandidujte...

Jak na to a Pozvánku na volební Valnou hromadu naleznete TADY.