Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Propozice

logo-senior-exkluziv.jpgTurnajová série, celkem 8 turnajů v období podzim - jaro 2023/24. Série je určena pro seniory ve věku 50 a více let bez omezení výkonnosti.

Série se hraje v nejlepším bowlingovém centru Kaštanka Brno, kde čekejte maximální péči o dráhy, zcela novou mazačku a nové kuželky. Mazání v této sérii bude pečlivě vybíráno, aby bylo vhodné a dobře hratelné pro seniory. Není účelem zkoušet dovednosti na mimořádně obtížných mazacích modelech nepřinášejících hráčům radost a požitek ze hry. To přenecháme jiným...

Herní systém: je jednoduchý: v základu 6 her amerikou s posunem po 3 hrách o 2 dráhy vpravo. Nejslabší hra se pro postup do finále nezapočítává. Finále pro 16 nejlepších na 2 hry, ke kterým se připočítá 25% průměru z kvalifikace včetně HDC.

Hendykepy: ženy +8 bodů na hru, věkový +0,5 bodu za každý rok nad 50 let.

Ocenění: 3 nejlepší, nejvyšší nához, nejlepší žena. Navíc vítěz každého turnaje hraje příště zcela zdarma.

Startovné: 700 Kč + 50 Kč do banku, který se losuje po kvalifikacích mezi nejnižším a nejvyšším náhozem. Shoduje-li se vylosované číslo s náhozem, jeho autor bere bank. Pokud vylosovaný nához bude mít více hráčů, bank se mezi ně dělí rovným dílem. Nebude-li vylosované číslo mít nikdo, bank se převádí do dalšího turnaje.

Na turnaji jsou povoleny opakované starty bez omezení za 600 Kč.

Termíny turnajů v roce 2023: 26.08., 21.10., 09.12.2023. V roce 2024 bude turnaj každý měsíc od ledna do května.

Na poslední turnaj plánujeme pohoštění zdarma pro všechny hráče.

Veden je rovněž celoroční žebříček s pořadím v turnajích, ve kterém se započítává 8 nejlepších pořadí (tj. nejlépe na tom bude hráč s nejnižším součtem dosažených pořadí v jednotlivých turnajích). Ocenění ročního pořadí: 3 nejlepší, nejlepší žena, nejvyšší nához série muž a žena, navíc 5 speciálních sponzorských cen pro hráče vylosované z roční databáze všech hráčů mimo 3 nejlepších.

Kontakt: Milan Soušek, 604243977, mil.sousek@seznam.cz

Srdečně zveme všechny hráče a hráčky v seniorském věku.

Zde budete hrát pouze s věkově sobě rovnými, uspět může zcela každý.