Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Propozice soutěže

Propozice Mezinárodní Seniorské Superligy - 1. ročník 2023

1. Právo účasti: seniorské týmy s nejméně 3 a nejvýše 5 hráči, kteří se při hrách mohou libovolně střídat. Minimální věk hráčů je 50 let v roce, kdy poprvé nastoupí k soutěžnímu utkání.

2. Do soutěže je třeba se TUDY zaregistrovat názvem týmu a domovskou zemí s tím, že následně kapitán zašle pořadateli soupisku se jmény všech hráčů svého týmu, kontaktů a dat narození.

3. Počet týmů pro 1. ročník je omezen na celkem 16, s předpokladem rovnoměrného zastoupení z jednotlivých zemí.

4. Uzávěrka registrací do soutěže je 15.04.2023, nebude-li následně stanoveno jinak.

5. Po uzávěrce budou týmy ve skupinách podle zemí, skupina má standardně 8 týmů.

6. Herní systém:

- STEP 1: každá skupina (8 týmů) odehraje 1. a 2. ligové kolo ve svém domovském centru (Brno, Bratislava) systémem každý s každým

- STEP 2: 4 lepší týmy z obou skupin vytvoří novou skupinu, stejně tak 4 horší týmy z obou skupin. Nově vytvořené skupiny odehrají 3. a 4. ligové kolo s tím, že každé kolo se hraje na jiném centru (1x Brno, 1x Bratislava). Body a průměry 3. a 4. kola se stále přičítají k bodům a průměrům z 1. a 2. kola

- STEP 3: podobně jako ve STEPu 2 lepší 4 týmy z obou skupin vytvoří novou skupinu, totéž horší 4 týmy. Odehrají se kola č. 5 a 6, opět každé kolo na jiném centru (Brno, Bratislava). Body a průměry se stále načítají.

- STEP 4 - Finále týmů: do finále postupuje z každé skupiny 6 týmů. Všechny postupující týmy z obou skupin budou seřazeny podle celkem získaných bodů a průměrů ze všech předchozích stepů a utkání. Následuje Play Off na 2 hry (1.-12., 2.-11., atd.). Týmy se potom znovu seřadí podle výsledků odehraných 2 her, opět se stejným způsobem odehrají 2 hry Play Off. Týmy, které v tomto 4. STEPU zaznamenají 2 prohry v soutěži končí. Tímto způsobem se pokračuje až do úplného rozhodnutí o pořadí všech týmů. Tím bude zřejmé konečné pořadí celé soutěže týmů. Pro konečné pořadí budou týmy, jež v tomto stepu vypadnou po 2 prohrách, seřazeny podle svých dosažených výsledků. Krok 4 se bude hrát na centru podle dohody s předpokladem střídání center každý rok.

- STEP 5 - Finále jednotlivců: se odehraje na druhém centru, než STEP 4. Zúčastnit se mohou pouze ti hráči, kteří odehráli v předchozích kolech alespoň jedno soutěžní utkání. Do finále postupuje 12 nejlepších jednotlivců z každé skupiny. Finále jednotlivců se hraje stejným způsobem jako STEP 4 týmů a to až do úplného rozhodnutí o konečném pořadí jednotlivců s tím rozdílem, že hráči hrají v každém Play Off pouze 1 hru (nikoliv dvě jako v týmech). Finále jednotlivců se hraje zdarma!

7. Bowlingová centra: v 1. ročníku se utkání budou hrát v centrech Kaštanka Brno a PBC Bratislava (případné změny vyhrazeny).

8. Bodovací systém pro kola 1 až 6 (STEP 1 až 3) je 8mi bodový - každý řádek proti každému řádku a totéž celkový součet: 2 body výhra, 1 bod remíza, 0 bodů prohra. Maximální možný bodový zisk je v jednom utkání 8 bodů. Ve 4. stepu se hraje již jen na prostý součet kuželek.

9. Výsledkový servis: veškeré výsledky budou k dispozici ZDE.

10. Poplatky týmů: (musíme spočítat v závislosti mj. na energiích, zpracováváme...)

11. Ostatní: bude doplněno v nejbližší době...