Jdi na obsah Jdi na menu

BZ Senior Open 2016-06 Výsledky

13. 6. 2016

V Pardubicích zvítězil Milan Soušek

V neděli 12. června se odehrál další turnaj letošní série BOWLINGZONE SENIOR OPEN na herně Bowlingzone v Pardubicích.

Tento turnaj si přijelo zahrát 23 hráčů a hráček a hrálo se na mazání, které naše seniory čeká na Seniorském mistrovství Evropy v Kodani.

Kvalifikaci na 6 her odehrál nejlépe Josef Bešík, který nahrál 1205 s handicapem, druhá byla Blanka Hanusíková 1200 s handicapem a třetí byl Milan Soušek, který nahrál 1182 s handicapem.

Po kvalifikaci nastoupilo 18 nejlepších do semifinále, hraného KO systémem, 1. proti 18., 2. proti 17., atd. Tyto souboje vyzněly v naprosté většině lépe pro hráče umístěné v kvalifikaci výše. Vítězové těchto soubojů a 3 nejlepší poražení, postoupili do finále.

Ve finále začal výborně Tomáš Rathouský, který hodil 220 a jediný, kdo s ním dokázal držet krok, byl Milan Soušek s 211. Tomáš ovšem pokazil druhou hru, kdy naházel jen 150 a to mu stačilo pouze na čtvrté místo. Milan také zvolnil na 183, ale to mu přece jen stačilo na celkové vítězství.

Konečné pořadí dnešního turnaje je tedy následující: první Milan Soušek 406 včetně handicapu, druhý Pepa Bešík 399 včetně handicapu a třetí místo vybojovala Maruška Horáková náhozem 397 včetně handicapu.

Nejvyšší nához turnaje předvedl Pepa Bešík a to 229, které hodil v kvalifikaci.

K tomu jen dodáváme, že za týden v sobotu 18.06.2016 se v Pardubicích odehraje závěrečný přípravný turnaj dvojic na ME seniorů 2016 v Dánsku. Mazací model bude zcela totožný, stejně jako typ použitého oleje. Zahrát si mohou i "nesenioři", turnaj je tréninkový a zcela otevřený pro každého. Obsazovačka na něj je na www.obsazovacky.cz. Hraje se 6 her a trénink končí malým finálem o drobné ceny.