Jdi na obsah Jdi na menu

BZ Senior Open, květen 2016, výsledky

2. 5. 2016

V Pardubicích vítězí Dana Hanušová

V neděli 1. května se odehrál další turnaj letošní série BOWLINGZONE SENIOR OPEN na herně Bowlingzone v Pardubicích. Tento turnaj si přijelo zahrát 25 hráčů a hráček a hrálo se na mazání dlouhém 39 stop.

Kvalifikaci na 6 her zvládl nejlépe Jirka Vrážel náhozem 1240 s handicapem, druhý byl Tomáš Rathouský 1218 s handicapem a třetí byla Marie Horáková, která nahrála 1177 s handicapem.

Po kvalifikaci nastoupilo 18 nejlepších do semifinále, hraného KO systémem, 1. proti 18., 2. proti 17., atd. Tyto souboje vyzněly v převážné většině lépe pro hráče umístěné v kvalifikaci výše. Vítězové těchto soubojů a 3 nejlepší poražení, postoupili do finále.

Ve finále začala výborně Dana Hanušová, která hodila 225 a jediný, kdo s ním dokázal držet krok, byl Jirka Klečka s 213. Dana, ale nechtěla připustit žádné pochyby o tom, kdo se stane vítězem tohoto turnaje a jako pojistku přidala v druhé hře 194. Na to již nedokázal nikdo odpovědět a Dana zaslouženě zvítězila.

Konečné pořadí prvního letošního turnaje naší série je tedy následující: první Dana Hanušová 435 včetně handicapu, druhý František Brokeš 413 včetně handicapu a třetí místo vybojoval Pepa Bešík náhozem 409 včetně handicapu.

Nejvyšší nához turnaje předvedl Jirka Vrážel a to 245, které hodil v kvalifikaci.