Jdi na obsah Jdi na menu

2. turnaj BZ senior Open 2017

18. 4. 2017

Mezi prvním a šestým místem rozdíl jen 15 kuželek !

Ano, tak bylo vyrovnaný druhý letošní Senior Open v Pardubicích. A to v 9. a 10. frame někteří z první šestky udělali chybu, takže mohlo být vše úplně jinak.

Kvalifikaci těsně vyhrála Dana Hanušová ( 1286 ) před Pepou Bešíkem ( 1283 ) a Vladem Pitašem 1249. V kvalifikaci byla vidět také moc hezká čísla ( Dana Hanušová 253, František Brokeš 240 a 257, Jarda Chaloupka 248 ) a nejvyšší dosáhl Vladimír Pitaš, který za výkon 278 bere start v dalším turnaji Senior Open zdarma.

Posledním postupujícím do semifinále byl Miroslav Klapal, který pak potrápil Danu Hanušovou a Dana to zlomila až ve druhé hře v posledních dvou frame. Miroslav Klapal ale nemusel být smutný, protože postoupil jako druhý šťastný poražený také do finále. Nejtěsnější semifinálovou hru zahráli František Kučírek a Jirka Egert 409 – 408 a dokázali, že v bowlingu často rozhoduje jen jedna kuželka.

Ve finále dobře začal Pepa Bešík a Dana Hanušová 215 a 201 , ostatní byli těsně za nimi. Některé druhé hry byly trochu nervózní a tak se celkové pořadí měnilo každý hodem. Nakonec drhá hra 170 stačila Pepovi Bešíkovi na celkové vítězství součtem 419 s HDC. Ale to jak bylo finále vyrovnané ukazují součty na dalších místech.