Seniorbowling.cz / Turnaje / ME Seniorů 2012, Švédsko - termíny a postupy

ME Seniorů 2012, Švédsko - termíny a postupy

Informace o termínech...

1. Do konce ledna 2012 je třeba přihlásit ČR jako účastnickou zemi. Zajistí ESBC CZ. (Splněno 25.01.2012)

2. Do 15. února zaslat konkrétní jmenné přihlášky hráček a hráčů pořadateli, včetně data narození a sestavení dvojic a trojic. Tady už se jedná o závazné přihlášky a jmenné seznamy účastníků. Na základě předběžných přihlášek bude všechny zájemce kontaktovat cca do 10. února, abychom si vše potvrdili. Od každého účastníka ME potřebujeme: Jméno, příjmení, datum narození, kontaktní údaje, registrační číslo průkazu ČBA, typ účasti (hráč - doprovod) a souhlas s úhradou poplatků (startovné nebo/a doprovod), objednávka mikin a dresů, propagačních odznaků, typ dopravy a ubytování, případně již i složení dvojic a trojic. K tomu jen upozornění: startovné je 230 EUR  a zahrnuje vše kolem startu, zahájení, zakončení, účast na oficiálních akcích atd. Doprovod stojí 180 EUR  a zahrnuje stejný rozsah mimo hraní (startovného). Upozorňuji, že pokud pojede někdo další mimo, tedy ani jako hráč ani jako oficiální doprovod (neplatí tedy nic), není problém zajistit ubytování, případně i cestu pokud bude společná, ale v tomto případě nelze počítat s účastní na oficiálních akcích ME, protože dotyčný nebude mít žádnou akreditaci a proto na ně nemůže být vpuštěn. Zajistí ESBC CZ.

3. Ve stejném termínu je třeba mít jasno i o ubytování (oficiální hotel, individuální ubytování) a závazně objednat ubytování. V případě oficiálního hotelu a hromadného ubytování v jiném hotelu zajistí ESBC CZ. Individuální ubytování si každý musí zajistit sám.

4. Přihlášení hráči uhradí v určeném termínu zálohu ve stanovené výši, plus manipulační poplatek 100 Kč k pokrytí kurzových ztrát a nákladů na platbu do zahraničí. Hráči budou vyzváni a dostanou daňový doklad vystavený na jméno. Záloha je bohužel nevratná, v případě náhlé neúčasti je třeba zajistit za sebe náhradu. Důvod je v tom, že ESBC CZ hradí startovné za hráče a poplatky za doprovod pořadateli předem a tyto platby se nevrací! V minulosti s tím byly značné problémy, proto na tuto skutečnost upozorňujeme předem. Organizátoři ME startovné při neúčasti nevrací, existují nějaké výjimky pro případ závažného onemocnění, ale i tak je to velmi obtížné dostat startovné i v daném případě zpátky.

5. Doprava bude definitivně řešena cca do konce března, ale již nyní je vhodné mít připravenou variantu dopravy (individuální - společná). Varianty jsou zatím dvě, Mikrobusem (cca 8 lidí), případně více mikrobusy a potom zcela individuální doprava na místo a zpět. V případě společné dopravy bude třeba uhradit některé poplatky předem (trajekty, pojištění), případně podle dohody celou poměrnou část nákladů na dopravu. Zatím to vypadá, že by mohly být k dispozici 2 mikrobusy (kapacita cca 15 až 16 lidí). Asi polovina zájemců si zajišťuje dopravu individuálně.

6. ESBC CZ bude zajišťovat výrobu propagačních odznáčků CZ na výměnu na místě a možná nějaké propagační materiály. V předchozích ME každý účastník objednával 10 kusů, ale bylo to dost málo, potřeba je nejméně 15 kusů, doporučujeme 20 kusů na hráče (ne na doprovod). S tímto množstvím předběžně počítáme i letos, pokud by někdo chtěl více kusů, nutno u nás přiobjednat do konce února 2012.

7. Sportovní dresy CZ, případně mikiny - kdo nemá nebo chce nové, nutno u nás objednat do konce února 2012 s uvedením velikosti (S, L... až XXL). Cena se pohybuje kolem 700 Kč za trikot a asi 1.600 Kč za mikinu (cena se může oproti loňsku lišit, musíme ověřit u výrobce na základě objednávek).

8. Doporučujeme již nyní uvažovat o složení dvojic a trojic. Máte-li v tom už jasno, nahlaste nám složení co nejdříve. Pokud počet hráčů nevyjde na dvojice/trojice, organizátor na místě dodává sparinga.

V týdnu od 06.02. do 10.02. bude všechny předběžně přihlášené hráče někdo z ESBC CZ kontaktovat, přihlášky jsou třeba již závazné a pokud možno určit i vše ostatní potřebné.